اهالی کوی خدا


 
این خبر بر گرفته از وب سایت ندای سبز ازادی است برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید
Picture


سردار وحید خطاب به احمدی نژاد: آقا دیگر نه به شما اعتماد دارد و نه به دفترتانهمزمان با رای عدم اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی محمود احمدی نژاد برای وزارت ورزش و جوانان، یک منبع موثق در گفتگو با خبرنگار ندای سبز آزادی از کدورت بی سابقه میان خامنه ای و محمود احمدی نژاد خبر داد.
این منبع موثق که به دلایل امنیتی خواستار فاش شدن نامش نیست در گفتگو با خبرنگار ندای سبز آزادی گفت:

کدورت میان رهبر نظام سیاسی حاکم بر ایران با محمود احمدی نژاد به حدی است که اخیراً سردار وحید، کارپرداز مورد اطمینان آیت الله خامنه ای، به دفتر محمود احمدی نژاد در کاخ ریاست جمهوری رفته و نامه رهبر جمهوری اسلامی را برای رئیس دولت خوانده است. وی افزود: نکته اصلی این جاست که سردار وحید حتی متن نامه را هم در اختیار رئیس دولت قرار نمی دهد و در پاسخ رفتار خودش می گوید: « آقا فرموده اند که نامه را به شما ندهم و فقط آن را برای شما بخوانم! ایشان فرمودند دلیل اینکه نامه را به شما نمی دهم، این است که " آقا " نه دیگر به شما اعتماد دارند نه به دفترتان »

رفتار سردار وحید در مواجهه با محمود احمدی نژاد بیش از آنکه نشان دهنده وخامت رابطه میان رئیس دولت با رهبر جمهوری اسلامی باشد، حاکی از شدت گرفتن بحران بی اعتمادی در عالی ترین سطوح مدیریتی نظام سیاسی کشور طی دو سال گذشته است.

بحرانی که به عقیده بسیاری از کارشناسان سیاسی، ناشی از اوج گیری استبداد فردی و بروز خصلتهای استبدادی از جمله کیش شخصیتی طرفین درگیر در منازعات قدرت، یعنی خامنه ای از یک سو و محمود احمدی نژاد از سوی دیگر است.
همچنین حادثه فوق الذکر حاکی از عمیق تر و وسیعتر شدن دامنه شکاف و اختلاف میان رهبر نظام سیاسی حاکم بر ایران و رئیس دولت دهم به نقطه بی بازگشت است و احتمال بروز درگیریهای جدی تر میان طرفین این منازعه در روزهای منتهی به انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری دور بعد، دور از انتظار نیست.

این در حالی است که روز گذشته جانشين نماينده ولی فقيه در سپاه پاسداران گفته است در ۱۱ روزی که احمدی نژاد سر کار خود حاضر نشد ۲۰۰ نفر از شخصيت های نظام با او صحبت کردند ولی فايده ای نداشت و سرانجام «وی از روی اجبار سر کار آمد چون ضرب الاجل مجلس تمام شده بود.»

مجتبی ذوالنور که در همايشی با عنوان «بصيرت و جهاد علمی» به رابطه ميان اسفنديار رحيم مشايی و محمود احمدی نژاد پرداخته بود، آنها را به لاله و لادن، دو قلوهای ايرانی که در جريان يک جراحی جان خود را از دست دادند، تشبيه کرده و گفته بود: «برخی می گويند اگر احمدی نژاد و مشايی را از هم جدا کنيم درست می شود. احمدی نژاد و مشايی مانند لاله و لادن دو قلوهای به هم چسبيده هستند که وقتی آنها را جراحی کردند هر دو از بين رفتند.»

وی افزوده بود: «به تعبير بنده احمدی نژاد رغبتا بر سر کار نيامده است و از روی ناچاری و اجبار آمد، چون مجلس ملتهب شده بود و ضرب الاجل هم تمام شده بود و اگر آن روز سر کارش حاضر نمی شد، فردای آن روز استيضاح می شد.»

اختلافات میان احمدی نژاد و خامنه ای از فروردين ماه سالجاری و به دنبال قبول استعفای حيدر مصلحی توسط رئیس دولت دهم شدت گرفت. بطوریکه علی خامنه ای در نامه ای به وزير اطلاعات خواستار ادامه کار او شد.
دخالت رهبر نظام سیاسی حاکم بر ایران باعث شد تا احمدی نژاد به مدت ۱۱ روز به حالت قهر از حضور در دفتر ریاست جمهوری خودداری کند.

مجتبی ذوالنور در ادامه گفته بود: «اگر رای عدم کفايت سياسی احمدی نژاد در اين مجلس مطرح می شد، بالاترين رای عدم اعتماد تاريخ را می گرفت.»

برخی از کارشناسان مسائل سیاسی در ایران سخنان اخیر ذوالنور و رفتار بی سابقه سردار وحید با احمدی نژاد و عدم رای اعتماد مجلس به سجادی، وزیر پیشنهادی رئیس دولت دهم را نشانه های بارزی از اوج گیری اختلافات میان رهبر نظام سیاسی ایران و شدت گرفتن بحران بی اعتمادی میان آنها دانسته اند.

این همه در شرایطی رخ می دهد که در جریان رقابتهای انتخاباتی منتهی به 22 خرداد سال1388 حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی دقیقاً اتهاماتی را متوجه تیم احمدی نژاد می کردند که حالا از سوی حامیان سابق و منتقدان حاذق وی مطرح می شود.

گرچه میرحسین موسوی و مهدی کروبی بواسطه همین انتقادات مورد شدیدترین حملات از سوی حامیان آیت الله خامنه ای قرار گرفتند و رهبر جمهوری اسلامی ضمن رد آنها در خطبه نمازجمعه 29 خرداد، رهبران معترضان به نتایج انتخابات را به بی بصیرتی و همراهی " دشمنان " انقلاب متهم کرد و با تائید زود هنگام نتایج انتخابات متقلبانه 22 خرداد سال 1388، در خطبه های نمازجمعه همان سال نظرات خود را به نظرات محمود احمدی نژاد نزدیکتر دانست!
 
 Leave a Reply.