اهالی کوی خدا


 
خبر زیر برگرفته از سایت جری می باشد
برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید
Picture

حضور اصلاح طلبان در مراسم ختم پدرهمسر فیض الله عرب سرخی

مراسم یادبود پدر همسر فیض الله عربسرخی با حضور جمعی از اصلاح طلبان و کارکنان نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. 
در این مراسم، بهزاد نبوي، عبدالله ناصري طاهري، ‌محسن آرمين، صادق نوروزي‌ از اعضاي ارشد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی ،‌ محمدرضا خاتمي، علي شكوري‌راد، شهاب طباطبايي،‌ جواد امام،‌‌‌ آذر منصوري ، مرتضي مبلغ و علي تاجرنيا از اعضاي جبهه  مشاركت و محمد‌جواد حق‌شناس عضو حزب اعتماد ملي و از نزديكان مهدي كروبي و سعيد الله بداشتي از اعضاي مجمع نيروهاي خط امام، رضا تهراني سردبير ماهنامه توقيف شده كيان، محمد علي ابطحي، حسين كاشفي و حسين مرعشي حضور داشتند.   
خبرگزاری فارس با درج گزارشی از این مراسم نوشت که مراسم يادبود پدر همسر عباس اميري‌فر (مرحوم حسين شربتدار قدس‌) ‌رئيس شوراي سياست‌گذاري فرهنگي نهاد رياست جمهوري كه از حاميان جدي اسفنديار رحيم‌مشايي رئيس دفتر رئيس جمهور است، فيض‌الله عرب‌سرخي، باجناق اميري فر در كنار وي در رديف صاحبان عزا قرار داشت.   
این گزارش می افزاید علاوه بر افراد مذكور همچنين احمد مسجدجامعي وزير فرهنگ دولت خاتمي و عضو اصلاح‌طلب شوراي شهر و تعدادي از نمايندگان اقليتي مجالس ششم تا هشتم حضور داشتند كه در كنار اين افراد چهره هاي نزديك به رئيس دفتر رئيس جمهور و جمعي از اعضاي تشكل موسوم به جامعه وعاظ ولايي جالب توجه بود. 

مراسم ختم مرحوم شربتدار قدس روز گذشته در مسجد نور ميدان فاطمي برگزار شد.  
خبر زیر برگرفته از سایت جرس می باشد
برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیلک کنید
Picture
همسر قدیانی: مراجع باید نسبت به ظلمهایی که می شود موضع گیری کنند

در حالیکه ابوالفضل قدیانی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و رییس کمیته تشکیلات این سازمان دوران یکسال حبس خود را می گذراند اما همچنان با مرخصی استعلاجی برای پیگیری درمان پزشکی وی "مخالفت" می شود. این در حالی است که وی از حق تلفن و ملاقات حضوری هم محروم بوده و اسفند ماه مجددا به بازپرسی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته و اتهام های توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به او تفهیم شده است.  

همسر این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در این خصوص می گوید: " اتهام جدید توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام را به ایشان وارد کرده اند و سی میلیون تومان دوباره وثیقه خواسته اند این در حالی است که ما الان وثیقه دویست میلیونی آنجا داریم. اگرچه به ایشان گفته اند بخاطر مصاحبه ای که انجام داده ای بازجویی می شوی اما من فکر می کنم این اتهامات جدید بخاطر همان دفاعیه ایشان است که وافعا اینها جوابی ندارند به آن دفاعیه بدهند و به این شکل اقدام می کنند. در حالیکه بهترین راه نقد است، بیایند دفاعیه را نقد کنند."


گ
فتنی است، ابوالفضل قدیانی در این باز پرسی مجدد تکرار کرده است که آقای خامنه ای مستبد است و حق حاکمیت ملی را غصب کرده است. وی سخنان خود را انتقاد دانسته و تاکید کرده است که هیچ کدام از جملاتی که در مصاحبه هایش عنوان کرده است توهین نیست و دستگاه قضایی و امنیتی باید فرق توهین و انتقاد را تشخیص دهد.


به همین مناسبت "جرس" با خانم قدیانی در خصوص آخرین وضعیت همسرش به گفتگو پرداخته که متن آن در پی می آید:


خانم قدیانی لطفا در خصوص وضعیت نامناسب جسمانی همسرتان و اقداماتی که تاکنون انجام داده اید صحبت بفرمایید.من چندین بار علی رغم اینکه خود آقای قدیانی راضی نبودند به دادستانی مراجعه و نامه دادم که ایشان باید به بیمارستانی که در آنجا تحت معالجه قرار دارند، بروند تا زیر نظر متخصص درمانشان را پیگیری کنند و آزمایشات جدید و اکو و نوار قلب گرفته شود و داروهای جدید یا تغییر در میزان دارو تجویز شود، اما تاکنون جوابی نداده اند. الان دو هفته از پیگیری های ما به دادستانی می گذرد اما متاسفانه هیچ پاسخی نمی دهند.


در اسفند ماه گویا قرار بود ایشان برای معاینه پزشکی به خارج از زندان بیایند آیا این کار صورت گرفت؟


نخیر، به هیچ وجه حتی دارویی که برای چربی خون استفاده می کنند ما به زندان بردیم از ما نگرفتند.


چه مقدار از دوران محکومیت آقای قدیانی باقی مانده است؟


والله ما واقعا اطلاعی از این موضوع نداریم چون اصلا حقوق زندانیان سیاسی مشخص نیست در حالیکه حقوق اینها به زندانیان قاچاقچی و مجرمان ارجح است. واقعا نمی دانم مدتی که همسرم در انفرادی بوده چگونه حساب می شود؟ اما اگر دورانی که در زندان بوده اند باید شش ماه دیگر آزاد شوند.


آیا هنوز از حقوق اولیه مثل مرخصی، تلفن و ملاقات حضوری محروم هستند؟


بله، حتی برای عید هم همسرم نتوانست از حق مرخصی استفاده کند. ما از ملاقات حضوری هم محروم هستیم و تلفن ها هم که از یکسال پیش قطع است. زمانی هم که به تعطیلی می خورد ما پانزده روز از هم بی خبر هستیم.


با تمام این فشارها وضعیت روحی ایشان چطور است؟


از نظر روحی که "فوق العاده" خوب هستند. این را نه تنها ما می گوییم بلکه بچه هایی که در زندان هستند هم تصدیق می کنند. شاید بدون اغراق بتوانم بگوییم داخل زندان روحیه اشان بسیار بهتر از زمانی بود که در بیرون از زندان بودند. آقای قدیانی در بیرون از زندان خیلی غصه می خوردند، همیشه دغدغه زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را داشتند و مدام زنگ می زدند و حال خانواده ها را جویا می شدند. همه می گفتند آقای قدیانی عین پدر با ما رفتار می کند.


خانم قدیانی همسرتان در اسفند ماه به بازپرسی احضار شدند و دوباره مورد بازجویی قرار گرفتند چه اتهامی به ایشان وارد کردند؟


اتهام جدید توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام را به ایشان وارد کرده اند و سی میلیون تومان دوباره وثیقه خواسته اند این در حالی است که ما الان وثیقه دویست میلیونی آنجا داریم. اگرچه به ایشان گفته اند بخاطر مصاحبه ای که انجام داده ای بازجویی می شوی اما من فکر می کنم این اتهامات جدید بخاطر همان دفاعیه ایشان است که وافعا اینها جوابی ندارند به آن دفاعیه بدهند و به این شکل اقدام می کنند. در حالیکه بهترین راه نقد است، بیایند دفاعیه را نقد کنند.


اخیرا تعدادی از زندانیان سیاسی نامه ای که امضای آقای قدیانی هم پای آن است خطاب به مراجع تقلید منتشر کرده اند و خواسته اند که نسبت به ظلمهایی که به آنها و خانواده هایشان می شود موضع گیری کنند. به نظر شما موضع گیری مراجع و علما تا چه حد در جلوگیری از این ظلمها و بی قانونی ها موثر خواهد بود؟


متاسفانه ما شاهد آن هستیم که الان زیاد به گفته های مراجع اهمیت نمی دهند اما به اعتقاد من مراجع یک مسئولیتی دارند که باید انجام دهند اگرچه حاکمیت به آن گوش ندهد. مسئولیت مراجع این است که از شیعه علوی وحقیقی دفاع کنند و بگویند که عملکرد مسئولین با شیعه علوی و فرامین و عملکرد ائمه و پیامبران همخوانی ندارد و باید نسبت به ظلمهایی که می شود موضع گیری کنند . خیلی از کارهایی که الان بنام اسلام صورت می گیرد من در آوردی است.


این را باید توجه داشت که جامعه ایران یک جامعه مذهبی است و موضعگیری مراجع باعث می شود کسانیکه فکر می کنند حاکمیت به حق عمل می کنند آگاه شوند. حاکمیت هم نمی تواند در مقابل موضعگیری مراجع خودش را یک حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی خطاب کند.


عده ای می گویند مراجع از ظلمهایی که می شود بی خبرند این نامه ها زندانیان سیاسی و مراجعات خانواده های آنها به مراجع نوعی اطلاع رسانی است که بدانند چه ظلمهایی به ما می شود. آیا مردم ایران از مردم بحرین کمتر هستند که در مراجع در مقابل ظلمهایی که به آنها می شود سکوت می کنند اما نسبت به ظلمهای که به مردم مثلا بحرین می شود موضعگیری می کنند؟!


در پایان هر صحبتی دارید بفرمایید.


من فقط می خواهم حقوق زندانیان سیاسی و خانواده های آنها رعایت شود. الان سی و سه سال از انقلاب می گذرد اما تعریف جرم سیاسی مشخص نیست. خانواده ها تا از حق و حقوق زندانیان سیاسی صحبت می کنند اینها می گویند زندانی امنیتی. بنابراین حقوق زندانیان سیاسی تعریف نمی شود. ببینید حق استفاده از تلفن، ملاقات حضوری، مرخصی و مرخصی استعلاجی از حقوق ابتدایی زندانیان سیاسی است که زندانیان از آن محروم هستند. خیلی از زندانیان سیاسی بچه های کوچک دارند اما پانزده روز یکبار هم آنها را نمی بینند، یا مادر محمودیان می گوید که بچه اش بیهوش می شود خوب این نیاز به درمان در خارج از زندان دارد و باید از مرخصی استعلاجی بتواند استفاده کند اما هیچکدام از اینها رعایت نمی شود.


باید توجه داشت که علاوه بر مشکلات جسمانی که زندانیان دارند استرس و شرایط زندان هم وضعیت آنها را بدتر می کند. من خودم تجربه زندان شاه را دارم و می دانم چه شرایط سختی است چه برسد به اینکه حقوق اولیه هم رعایت نشود. الان من نباید با شمامصاحبه کنم و خواسته ام را به گوش مسئولین برسانم بلکه خود دادستان به عنوان کسی که یک مقام قضایی است و خودش را مومن و مسئول می داند باید حقوق اولیه زندانیان سیاسی را رعایت کند. اصلا در دستگاه قضایی نباید خانواده ها برای کوچکترین حقوق عزیزان خود نامه نگاری و دوندگی کنند و آخر هم با عدم پاسخگویی مواجه شوند. ما می خواهیم حقوق اولیه همه مردم ایران بویژه آنها که الان از فضای آزاد محروم هستند رعایت شود.


با تشکر از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید. 
این خبر برگرفته از وب سایت  جرس می باشد
برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید
Picture
وسمقی: با وعده نزدیکی ظهور، در پی سرکوب قدرت مردم هستند
پخش فیلم "ظهور نزدیک است" آخرین حلقه از سلسله طرح ها و ادعاهای حامیان احمدی نژاد در پیوند دادن دولت  به حمایت و عنایت امام زمانی در سالهای اخیر بوده است. جریانی که از یکسو به برکت خرافات مشروعیت بافی می کند و از سوی دیگر اهداف سیاسی خود را نشانه رفته است. انتقادات و واکنش های فراوانی به مسئله مدعیان ظهور و شبیه سازی شخصیت های ظهور تاکنون مطرح شده است اما کمتر تحلیلی جامع و مستند در رسانه ها به رد این ادعاها پرداخته است.

خانم دکتر صدیقه وسمقی قرآن پژوه و استاد دانشگاه در سال 85 و در اوان برآمدن احمدی نژاد این تهدید را دریافته بود و در مقاله ای با عنوان "فتنه ای در راه" که در روزنامه اعتماد ملی منتشر شد نسبت به پروژه ظهور هشدار داده بود. پس از انتخابات سال 88 هم مقالاتی در روشنگری این جریان انحرافی نوشت که اجازه انتشار نیافت. جریان کذابی که امروز به مدد قدرت و امکانات و جریان آزادانه اطلاعات تنها حرف نمیزند و دست به عمل شده است.
وسمقی معتقد است این جریان خواب خطرناکی برای کشور دیده است که اگر زمینه ی مناسب در افکار عمومی بیابد آن را عملی خواهد کرد. شما را به خواندن گفتگوی جرس با خانم دکتر وسمقی دعوت می کنیم.

 

در سی و سه سال گذشته از انقلاب اسلامی تا به حال هیچ کدام از روسای جمهور مانند احمدی نژاد،اینگونه بر امام زمان، نزدیکی ظهور و نظارتِ امام دوازدهم بر اعمال و کردار دولت تاکید نکرده اند، احمدی نژاد در سازمان ملل به سران کشورها به نوعی هشدار می دهد که امام زمان به زودی در راه است و در داخل کشور هم انجام برخی کار ها را مثلا ساماندهی یارانه ها را به امام زمان نسبت می دهد و این منبع مالی را متعلق به امام زمان می داند، به نظر شما آنچه احمدی نژاد درباره امام زمان می گوید و انجام می دهد آیا صرفا یک اعتقاد است و یا نیت و نتایج دیگری دارد؟

به نظر من طرح اینگونه سخنان ریشه ی اعتقادی ندارد و دلیل آن اینست که رفتارهای دولت با چنين اعتقادی هماهنگ و سازگار نيست.

اگر کسی واقعا بر اساس دیدگاههای مذهبی اینهمه سرسختانه به ظهور نزدیک امام زمان اعتقاد داشته باشد،
در همه ی رفتارهای خود بايد دقیق وملتزم به این اعتقاد باشد.در بر خورد با مردم وحقوق مردم باید منصف باشد، نه به این معنا که خود او و یاهوادارانش او را منصف بدانند بلکه مخالفانش نیز علایم انصاف، عدالت وتقوا را باید در اوببینند.چنين کسی باید راستگو، خداترس و در صرف اموال عمومی سختگير و با تقوا و پاسخگو باشد.
اگر چنین نباشد معلوم است که این ادعاها ریشه در جای ديگري دارد.حداقل این مقداربرای همه معلوم است که دولت تا کنون از برخی کسانیکه اتهام فساد متوجه آنان بوده سر سختانه حمایت کرده و حد اقل این روشن است که امروز مدعیان شناخته شده ی ظهور مشهور به تقوی وراستی در میان مردم نیستند.

من طرح این سخنان را سوء استفاده.از باورهای دینی شیعیان به منظور پیشبرد اهداف سياسی و تقویت پايه های قدرت میدانم .

شما مدعیان ظهور را جریانی میدانید که اهداف سیاسی دنبال میکنند. آیا دلیل خاصی برای این موضوع دارید؟

از اغاز دولت نهم ،افرادي وابسته به یک جريان خاص سیاسي که معمولا نیز انسانهایی فاقد تحصیلات عالی و فاقد جایگاه در میان روشنفکران هستند به طور هماهنگ مطالبی در باره ی ارتباط دولت نهم با امام زمان مطرح کردند.

این افراد در نقاط مختلف کشور هستند و این نشان میدهد که جریانی در طول سالیان گذشته به طور مخفی در حال شکل گیري بوده و مترصد بدست آوردن فرصت مناسب برای عملی کردن مقاصد خود بوده است.

در این رابطه نشانه هایی از سالهای دور نیز وجود دارد .سالها پیش یکی از روحانیون بنام ، که جایگاه مناسبی نیز در میان مردم ندارد اعلام کرد که من خواب دیده ام قاتل امام زمان به دنیا امده است .

از سوی دیگر بطورعجیبی در مسجد جمکران سزمایه گذاری شده و تلاش شده است انجا راپایگاهی اعتقادی سازند . به یاد دارم از اولین اقدامات دولت نهم کمک مالی هنگفت به این مسجد بود . در حالیکه این اقدامات واین ادعاها هیچیک منشا صحیح دینی ندارد بلکه مردود و ناپسند است.

اشاره کردید به رد دینی مدعیان ظهور، در زمان پیامبر یا ائمه اطهار برخورد بزرگان دینی ما با مسئله خواب و ادعاهای اینچینی چگونه بود؟


یکی از اقدامات مهم پیامبر اسلام مبارزه با اینگونه امور بوده است پیامبر اسلام دستور داد همه ی اماکنی را که مردم خود به آن قداست داده بودند و باورهاي خود را با اینگونه قداست های موهوم به شرک آلوده کرده بودند ،

ویران کنند و مردم را به خدای واحد توجه داد و حقيقت اینست که توجه به غیر خدا ، شرک است به هر شکلی که باشد اعم از اینکه باور انسان تحت تاثير اماکن باشد یا انسانها، با هر عنوان و منصبی .
ما حق نداریم حتي پيامبر را مانند خدا ستایش کنیم .
او آمد که مردم را به سوی خدا دعوت کند نه به سوي خود.


برگردیم به اصل مطلب، شما گفتید این جریان خاص سیاسی که روایات ظهور را دستمایه اهداف سیاسی خود میکند سابقه ای طولانی تر از عمر دولت احمدی نژاد دارد . ممکن است بیشتر توضیح دهید؟

به عقیده ی من حاکمیت از سال 76 با ظهور جنبش اصلاح طلبی احساس خطر کرد .

از آنجا که حاکمیت دینی راه حل مشکلات خود را در باورهای دینی مردم جستجو ميکند ، تحلیل من اينست که این بار طرحی برای سوءاستفاده از اعتقاد به امام زمان در جهت منافع سیاسی حاکمیت و حفظ قدرت تهيه شده است،
تا به اینوسیله جنبش اصلاح طلبی را بکشند .به نظر من این نقشه در طول سالیان گذشته از آغاز دولت نهم یعنی پس از پایان دومین دوره خاتمی ، گام به گام در حال اجرا شدن است .

از یکسو دايما وعده ی ظهور امام زمان و حتی ادعای ارتباط با امام زمان مطرح میشود و از سوی دیگر به طور حساب شده قدرت مردم و جمهوریت ناقص موجود رفته رفته تضعیف و سرکوب میشود.نهاد های شبه انتخابی مانند مجلس، و شوراهاي شهر و روستا تضعیف شده و نادیده گرفته میشوند .


از گذشته ، جریانی در کشور حکومت دینی رابه جای جمهوری اسلامی مطرح میکرد. این جریان با روی کار امدن دولت نهم تقویت شده است . جریانی در درون حاکمیت با یارگیری سياسی از جریانهاي مشترک المنافع و نزدیک میکوشد به طور کلی حضور مردم را از صحنه ي سیاسي حتی به شکل ضعیف موجود نیز حذف کند وحکومت را مانند حکومت خلفا در قرون اولیه ی پس از اسلام در آورد .

شما تصور کنید جریانی که ادعاي ظهور وارتباط با امام زمان دارد روزی ادعا کند که امام زمان امده است و با افرادی از این گروه ارتباط دارد . در اين صورت دیگر نیازی به وجود مجلس ، شوراها و یا انتخابات برای تعیین رییس جمهور و اموري از این قبیل نخواهد بود در آن صورت امام زمان همه ي امور را به حاکمان دیکته میکند.

این جریان گمان میکند با این نقشه میتواند قدرت را از گزند اصلاح طلبی برهاند و با سوءاستفاده از روایات مربوطه که صحت و سندیت آنها زیر سوال است حتی با مخالفان خود تسویه حساب کند .مثلا در روایات امده است که برخی از مردم حتی علمای دینی با امام زمان مخالفت خواهند کرد.


این جریان خاص میتواند با تمسک به روایاتي از این دست ،همانگونه که افرادی را با شخصیتهاي توصیف شده در روایات تطبيق میدهد، مخالفان خود را نیز با مخالفان امام زمان تطبیق داده و به آنان آسیب برساند.این جریان به طور جدی فعالیت میکند.

برای زمینه سازی فکری و فریفتن افرادي که بضاعت فکری چندانی ندارند کتابهایي منتشر کرده است . کتاب « دهه ی 80 دهه ی ظهور به زبان فارسی وکتاب «احمدی نجاد وثوره العالمیه المقبله» به زبان عربی در بيروت منتشر شده است که نویسنده ی ان به نام شادي فقیه ، ناشناس و این نام غیر واقعی و مستعار است.

روایات ظهور سالها در کتابهای فقیهان هم بوده ولی هیچ گاه آنچه در بحار الانوار آمده بود بر کسی تعین پیدانمی کرد اما در سالهای صدارت احمدی نژاد ، نام سید خراسانی به مقام رهبری الصاق شد و خود احمدی نژاد هم بنا بر فیلم ظهور نزدیک است، عنوان شعیب صالح گرفت ، فکر می کنید این تشابه سازی ها آیا در میان مردم ایران خریداری دارد و آیا چنین گرته برداری به نوعی بازتاب بحران حکومت در مشروعیت نیست ؟


اولا صحت و سقم این روایات قابل مناقشه است،ثانیا تطبیق آنها بر وقایع واشخاص فاقد هر گونه توجیه است ودر واقع سوء استفاده محسوب میشود.

متاسفانه مشابه سازی با وقایع تاریخی صدر اسلام همواره در سه دهه ی اخیر مشکلی جدی بوده است و اینگونه بهره برداری از دین واقعا به چهره ی اسلام خدشه ی جدی وارد کرده است .
ممکن است اینگونه مشابه سازیها فقط عده ای مردم بی اطلاع ساده اندیش را فریب دهد .

وهمانطور که گفتم به نظر من هدف این جریان تثبیت قدرت وحذف کامل مردم است ونه کسب مشروعیت از مردم .کسیکه به دنبال کسب مشروعیت است به نظر مردم بها میدهد و برایش مهم است که مشروعیت مردمی داشته باشد .اما به نظر نمیرسد چنین چیزی برای این جریان مهم باشد .

این جریان از ضعف پایگاه مردمی خود مطلع است. به همین جهت میکوشد آن را بی ارزش جلوه دهد و پایگاه مشروعیت خود را در جای دیگری قرار دهد .از همین رو ،ادعایی عجیب، مبنی بر اینکه مشروعیت خود را از امام زمان میگیرد، مطرح میکند.

همانطور که شما هم اشاره کردید برخی براین اعتقاد هستند که احمدی نژاد و نزدیکانی مثل مشایی و بقایی و رحیمی و ثمره هاشمی قصد دارند تا با تمسک به امام زمان و تاکید بر مهدویت میخواهند تاروحانیت را از حکومت و مرجعیت اخراج کنند و در واقع دینی عرفانی پایه گذاری کنند که دیگر به فقه نیازی نداشته باشد ، نظر شما در اینباره چیست ؟


- به نظر من این گروه که به دنبال ایجاد فرقه ای سیاسی بر پایه ی اعتقادات مغشوش مذهبی هستند اصولا اهل عرفان نیستند.در این میان روحانیونی نیز به عنوان مبلغ و مروج این جریان وجود دارند.


قصد این جریان حذف مخالفان ومنتقدان اعم از روحانی و غیر روحانی وتثبیت قدرت مطلقه است .

به نظر میرسد همانطور که قبلا نیز گفتم،این جریان با هرگونه پاسخگویی حتی به دوستان خود نیز مخالف است .
از نحوه ی تعامل دولت با نهادهایی مانند مجلس،این موضوع آشکار است . حکومت ایده ال این جریان حکومتی است کاملا بسته،حتی بسته تر از وضعیت فعلی،کاملا غیر پاسخگو با رفتارهایی تماما پنهان از مردم. این جریان،احکام فقهی خاص خود را دارد.روحانیون وابسته،احکام را به نفع مقاصد سیاسی این جریان صادر میکنند.احکامی که میتواند مخالف فقه سنتی باشد با تفسیر وتوجیه خاص خود.

. برخی معتقدند سیاست خارجی احمدی نژاد بنا بر روایات ظهور تنظیم می شود و حوادث خاورمیانه نیز در همین مبنا ارزیابی می شود ، شما فکر می کنید اینگونه نگاه به دنیا با این فرض که ظهور امام زمان در نزدیکترین موعد است و این تشابه سازی ها چه تبعاتی در دستگاه سیاست خارجی خواهد داشت؟


.ممکنست این جریان با بلندپروازیها وماجراجوییهایی که دارد پروژه ی خود را محدود به داخل کشور نکند وبه روابط خارجی خود نیز این پروژه را تعمیم دهد .

به ویژه در رابطه با کشورهای مسلمان نشین ،ودر این میان شیعیان .در هر حال چه احتمال شما صحیح باشد ویا هر احتمال دیگری،تنظیم روابط بر اساس باورهایی که جایگاه عقلی ودینی ندارند وبر حدس وگمان استوار است ، تبعات خوشایندی نمیتواند داشته باشد .چنانکه می بینیم،تبعات سیاست خارجی دولت نهم ودهم برای ایران مثبت نبوده است .
هر چند دولت خودش به این سیاست ها به به! بگوید .ارزیابی موفقیت و عدم موفقیت باید معیارها واستانداردهایی قابل قبول داشته باشد. اگراین تحلیل به واقعیت نزدیک باشد مبنی بر اینکه جریان مذکور پروژه ظهور را به سیاست خارجی خود تعمیم میدهد،تبعات خطرناکی را برای آن میتوان پیش بینی کرد. در این رابطه توجه به مفاد کتاب "احمدی نجاد وثوره العالمیه المقبله" حایز اهمیت است .
شاید این کتاب بخشی از این پروژه را مطرح میسازد .این کتاب حاوی مطالب خطرناکی است .اینکه جریان مذکور با حمایت دولت ودر درون حاکمیت کار خود را پیش می برد واقدامات وادعاهای آنان تا کنون با بخشهایی از این کتاب و کتاب فارسی مذکور هماهنگ بوده،نشان میدهد که این جریان ممکنست به دنبال اجرای دیگر بخشهای این دو کتاب نیز باشد.من پیشنهاد می کنم این دو کتاب روی اینترنت قرار گیرد تا اهداف این جریان برای همگان بیشتر معلوم شود .


به نظر شما این جریان از سوی کدام شخصیتهای دینی حمایت میشود ؟


-- این جریان خود علنا پشتیبانان با نفوذ خود را معرفی نکرده است.مبلغان ومروجان این جریان که درسراسر کشور به طور علنی سخن میگویند ویا در درون دولت علنا در این جهت موضع گیری میکنند،مشخص هستند.

اما در کتاب عربی "احمدی نجاد ......" ،رهبر معنوی این جریان آقای مصباح یزدی دانسته شده است وتا کنون نیز نه ایشان ونه شخصیت های بلندپایه کشور که با اشخاص تاریخی تطبیق داده شده اند با این جریان و ادعاهای آنان مخالفت نکرده اند .به نظر من سکوت آنان علامت رضایت و تایید است .

زمانی در بعد از جنگ های ایران و روس،علمای شیعه مانند شیخ احمد احصایی و بعد از او سید کاظم رشتی از ظهور بسیار نزدیک امام زمان و برهه آخر الزمان گفتند و چندی بعد محمد علی باب ادعای مهدویت کرد، فکر می کنید ریشه انحرافی که امروز به تاکید بر مهدویت از گونه احمدی نژادی آن ختم شده از کجا آغاز شد ؟


اینکه حقیقتا سر نخ این جریان کجا ودر دست کیست،من نمی دانم.اما همانگونه که اشاره کردید در طول تاریخ بارها از این ادعاها شده است و همه ی آنها انحرافی بوده است ودارای تبعات ناگوار .من به کسانی که به هر دلیلی با جریان حاضر همراه شده اند توصیه می کنم جریانات تاریخی مشابه را با دقت مطالعه کنند.در میان پیروان وجریانها نیز افرادی بودندکه صداقت داشتند اما بی اطلاع وساده بودند ومورد سوء استفاده ی سیاست بازان قرار گرفتند . ازآنجا که مردم ایران مذهبی و اکثرا دارای باورهای شیعی هستند، در دوره هایی از تاریخ در بحرانهای اجتماعی وسیاسی،جریانهایی در صدد بر آمده اند که از این باورها بهره برداری کنند .در بحران اجتماعی – سیاسی کنونی نیز این احتمال وجود دارد . اما با توجه به ویژگی های جریان حاضر و وابستگی آن به حاکمیت فقط کسانی با این جریان همراهی میکنند که اولا منتقد دولت وحاکمیت نیستند، ثانیا دارای اعتقادات سطحی و اطلاعات اندک مذهبی هستند. درهرحال هر چند این جریان در میان اقشار گوناگون نفوذ ندارد اما از آنجا که متکی به قدرت حاکمیت است،موجب نگرانی است.

آیا اعتقادات احمدی نژاد درباره مهدویت و نظر کرده بودن دولت از سوی امام زمان ربطی به اعتقادات انجمن حجتیه دارد بااین احتساب که اصولا انجمن حجتیه غیر سیاسی بود و حکومت در دوره غیبت را مشروع نمی دانست و تمام تلاشش در راه مبارزه فرهنگی با بهاییت بود ؟


اینکه انجمن حجتیه سیاسی نبوده است، مربوط به زمانی است که هنوز این انجمن طعم شیرین قدرت را نچشیده بود.این انجمن در کادر سازی وانجام کارهای تشکیلاتی با سابقه وبا تجربه است .در دهه ی اول پس ازانقلاب،این انجمن به حاشیه رانده شده بود. اما در دودهه ی اخیر از حاشیه به متن آمد وبه نظر من امروز در بدنه ی قدرت وحتی سطوح بالای آن دست دارد وممکنست با این جریان مرتبط باشد.

به نظر شما چه کسانی وعده ظهور از سوی دولت را می پذیرند و آیا می توان تصور کرد که قشر فرودست جامعه برای رسیدن به دنیایی آرمانی با احمدی نژاد پیوند بخورند؟


این احتمال وجود دارد که افراد بی اطلاع وساده لوح که به راحتی باورهای آنان دستخوش تبلیغات فریبنده قرار میگیرد،تحت تاثیر این جریان قرار گیرند.به ویژه اگر حاکمیت اجازه ی روشنگری ندهد وبا منتقدان این جریان برخورد کند.درهرحال به نظر میرسد این جریان مرحله ی زمینه سازی را پشت سر گذاشته و وارد عمل شده است. به هر نحو ممکن باید از دستیابی جریان مذکور به مقاصد خود و افتادن مردم در دام آنان پیشگیری کرد.

فکر می کنید علمای شیعه درباره این انحراف واکنش مطلوبی نشان داده اند ، به نظر می رسد که مرز میان انکار مهدویت و تخطئه مهدوی طلبی احمدی نژاد ، علما را به تقیه دچار کرده است ؟


متاسفانه روشنفکران وعلمای دینی تا کنون این جریان را جدی نگرفته بودند. واما در رابطه با عملکرد علمای شیعه ،چه در رابطه با این موضوع وچه دیگرموضوعات ،بسیار میتوان انتقاد کرد.عده ای از علما که مدافع حاکمیت اند چشم خود را به روی همه ی انحرافات وکژی ها بسته اند.


کارهای نادرست بسیاری به نام اسلام انجام شده که این دسته ازعلما یا آنرا تایید کرده اند ویا در برابر آن سکوت را برگزیده اند. از بازداشتهای غیر موجه گرفته تا شکنجه وزدن مردم در خیابانها ونیز کشتن بی گناهان.شاید این عده در برابر جریان ظهور نیز به دلیل ملاحظه ی منافع دولت و حاکمیت واکنش جدی نشان ندهد .

واماعلمای منتقد نیز اگر چه به برخی عملکردها انتقاد کرده اند ،اما برخی از آنان از جایگاه علمای دینی ،آنگونه که شایسته است پاسداری نکرده اند وبا ایثارو فداکاری به حمایت ازمظلومان آنگونه که از تعالیم اسلام به دست میآید بر نخاسته اند.علمای منتقد شاید به دلیل بی اطلاعی از جریان مذکور و یاجدی ندانستن آن از آن انتقاد نکرده اند .
جای تعجب است که برخی عالمان از شرکت زنان در مسابقات ورزشی ،نسبت به اسلام احساس خطر میکنند،اما از جریانات مهمی که در کشور اتفاق می افتد واسلام زدایی می کند احساس نگرانی نمیکنند.جریان مذکور ،با رندی میکوشدمرز میان اعتقاد به مهدویت وانکار جریان حاضر رااز بین ببرد ومخالفان این جریان رامخالفان مهدویت قلمداد کند وحتی شاید با آنان برخورد نماید،اما این مرز اگرچه ممکنست برای برخی عوام ناشناخته باشد ولی برای عالمان ناشناخته نیست و آنان برای پاسداری از دین واعتقادات مردم از آمیختن با خرافات ونیز جلوگیری از سوءاستفاده یک جریان سیاسی از مهدویت ،موظفند همه تلاش خود را به کار گیرند و تقیه ی آنان موجه نیست.روشنفکران نیز امروز وظیفه دارند علاوه برآگاه کردن مردم عالمان دینی را نیز از واقعیات جامعه مطلع سازند تاآنان بتوانندموضع گیری صحیح در قبال وقایع داشته باشند.این جریان به جلو گام برداشته وپس از انتشار کتابهایی اکنون بر اساس آن کتابها فیلمی نیز ساخته است ودر سطح گسترده در جامعه منتشر کرده است.اینها نشان میدهد که این جریان در کار خود جدی است .وظیفه ی روشنفکران وآگاهان وعالمان نیز به همین میزان برای مقابله با این جریان جدی است وهیچ قصور وکوتاهی درین رابطه توجیه پذیر نیست .

با تشکر از فرصتی که به جرس دادید.

 
خبر زیر برگرفته از سایت ندای آزادی است
برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید


پافشاری احمدی‌نژاد بر برکناری وزیر اطلاعات / تهدید سایت نزدیک به مشایی، به ایجاد رویارویی حیرت‌آور در کشوردر حالی که مقام رهبری در سخنان روز شنبه خود، بار دیگر از رئیس دولت حمایت کرد و انتقاد خود از او را نیز بسیار نرم بیان کرد، سایت الف در خبری که پس از چند ساعت از سوی این سایت حذف شد، از پافشاری احمدی نژاد بر موضع خود مبنی بر برکناری مصلحی از وزارت اطلاعات خبر داد. یک سایت نزدیک به مشایی هم تهدید کرد که احمدی نژاد با روحیه خاص خود، کشور را صحنه یک رویارویی بزرگتر از اعتراضات سال ۸۸ کند. این سایت وابسته به احمد توکلی، نماینده مجلس، با اشاره به اینکه احمدی نژاد از مصلحی برای حضور در سفر استانی دولت به کردستان دعوت نکرده، نوشت: محمود احمدی نژاد همچنان بر موضع قبلی خود مبنی بر برکناری وزیر اطلاعات پافشاری کرده است و حاضر نیست با وی همکاری کند.

سایت الف همچنین نوشت: انتظار می رود پس از سخنان امروز رهبر انقلاب در جمع مردم استان فارس احمدی نژاد به وظیفه قانونی خود عمل کرده و وزیر اطلاعات را به همکاری دعوت کند.

این خبر در حالی بر روی سایت الف منتشر و کمی بعد حذف شد که ساعتی قبل از آن، دفتر رهبری در اطلاعیه‌ای غیرمنتظره، انتقاد خود از عملکرد خبرگزاری ایرنا را علنی کرده بود. گفته می‌شود که اعتراض دفتر رهبری، متوجه ذکر جمله‌ای از سخنان رهبری در خبر ایرنا بود که در آن به تفکیک مسئولیت‌های رهبر و رئیس‌جمهور در قانون اشاره می‌شد.

این جمله، در خبر تنظیم شده از سوی روابط عمومی دفتر رهبری سانسور شد، اما صداوسیما در پخش مشروح سخنان رهبری، آن را پخش کرد.

همزمان با انتشار و حذف سریع خبر مذکور از سایت توکلی، سایت «دولت یار» که منتسب به مشایی است، در یادداشتی عجیب، باهنر و «حلقه مجلس» را به تلاش برای کودتا علیه دولت متهم کرد و احتمال داد که: با توجه به روحیه خاص احمدی نژاد احتمال دارد به زودی کشور صحنه یک رویارویی حیرت آور شود، معرکه ای که فتنه ۸۸ در برابر آن همچون بازی بچه گانه خواهد بود.

ادبیات این یادداشت، بسیار شبیه ادبیات اظهارات دیروز جوانفکر مدیرعامل ایرنا است که مخالفان را به تلاش برای براندازی دولت احمدی نژاد متهم کرده بود
.


 
خبر زیر برگرفته از سایت " دولت یار" است
برای مشاهده لینک اصلی " اینجا" کلیک کنید ( وبسایت مذکور دارای تروجان و یا ویروس میباشد ، برای ورود به سایت دولت یار از انتی تروجان استفاده کنید )
Picture

ئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اگر به سال 84 مراجعه کنیم متوجه می​شویم که امروز مخالفین و منتقدین دولت در آن زمان کدام طرف بودند. کسانی که درسال 84 نامزدشان موفق به پیروزی نشد به ناچار به بهانه اصولگرایی گفتند که احمدی​نژاد کاندیدای ماست ولی بعد که دیدند سهمی از آن آنها نشده است آهسته به دنبال ادامه خط خودشان رفتند تا بعد از احمدی نژاد به نان و نوای خودشان برسند.

اسفندیار رحیم مشایی با اشاره به شائبه حضور ضرغامی در انتخابات گفت: صداوسیمادر هرجا که فرصت پیدا می​کند دولت را تخریب می​کند.    به گزارش دولت یار و به نقل از خبرگزاری ها، در حاشیه مراسم تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کشور به مشایی گفته شد: متاسفانه شاهد اخباری از سوی جریان خاصی هستیم که به دنبال به حاشیه بردن فعالیت​های دولت هستند و سازمان صدا و سیما با همراهی این جریان بعد از مطرح کردن دو شغله بودن شما به چند شغله بودن معاون اجرایی رئیس جمهور پرداخته​اند. سپس از مسئول دفتر رئیس​جمهور پرسیده شد که پاسخ شما به این جریان خاص چیست؟

اسفندیار رحیم مشایی هم با بیان اینکه «با توجه به شائبه حضور ضرغامی در انتخابات ، صداوسیمادر هرجا که فرصت پیدا می​کند دولت را تخریب می​کند»، افزود: جریانات انحرافی ادعاهایی را از سوی برخی از افراد مختلف نسبت دادند که این ادعاها ملاک نیست، ما باید ابتدا جریان اصلی را معلوم کنیم، بعد جریان انحرافی از آن مشخص می​شود.

وی تصریح کرد: امروز آدم​هایی که در یک دوره می​گفتند ما از دولت حمایت می​کنیم، الان به منتقد شماره یک دولت تبدیل شده​اند. البته بیشتر از یک سال پیش، این موضوع را پیش بینی می​کردم و امروز تمام حرف ها و هدف های آنها مشخص شده و سند آنها هم موجود است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: اگر به سال 84 مراجعه کنیم متوجه می​شویم که امروز مخالفین و منتقدین دولت در آن زمان کدام طرف بودند. کسانی که درسال 84 نامزدشان موفق به پیروزی نشد به ناچار به بهانه اصولگرایی گفتند که احمدی​نژاد کاندیدای ماست ولی بعد که دیدند سهمی از آن آنها نشده است آهسته به دنبال ادامه خط خودشان رفتند تا بعد از احمدی نژاد به نان و نوای خودشان برسند.

وی در ادامه با بیان اینکه صدا وسیما و دولت خدمات زیادی را به یکدیگر ارائه دادند، افزود: صدا وسیما شائبه کار سیاسی دارد و در همین زمینه هم سوابقی که در سال​های پیش داشته خوب نبوده است.

مشایی با بیان اینکه الان شائبه​ها در صدا و سیما خیلی زیاد است افزود: در این سازمان دو معاونت وجود دارد که یکی از معاونت ها به دلیل حمایت از یک کاندیدای دیگر در انتخابات سال 88 ناراضی و معاونت دیگر هم که جدیدا منصوب شده از مسئولین تراز اول ستاد انتخاباتی یک کاندیدای دیگر است. معلوم است که صدا و سیما در هر جایی که فرصت پیدا کند به شکل تخریبی وارد می شود که البته این روزها شائبه حضور ضرغامی هم اضافه شده است.

مشایی  راجع به سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی جایگاه مهمی است و نباید مسوولیت آن خالی باشد، البته آقای بقایی همچنان بر آن سازمان نظارت دارد و من فکر می‌کنم ان‌شاءالله تا پایان هفته وضعیت سازمان مشخص شود و ان‌شاءالله معاون جدید رییس‌جمهور در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری منصوب خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که رییس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چه کسی خواهد بود؟ گفت: من اطلاعی ندارم، ولی گزینه‌های مختلفی مطرح است و رییس‌جمهور در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کنند، ولی ان‌شاءالله تا پایان هفته وضعیت سازمان مشخص خواهد شد.

وی در مورد وضعیت وزارتخانه ورزش و جوانان و معرفی وزیر یا سرپرست از دولت برای این وزارتخانه گفت: از نظر کارشناسی دولت، تشکیل این وزارتخانه را با توجه به نوع مصوبه مجلس با ابهام همراه می‌بیند و نظر کارشناسی دولت این نیست. دولت فکر نمی‌کند با تشکیل این وزارتخانه کمکی به ارتقای ورزش بشود.

رییس دفتر رییس‌جمهور ادامه داد: اکنون موقعیت ورزش، موقعیت خوبی است، سرمایه‌گذاری خوبی انجام شده و اراده خوبی از سوی رییس‌جمهور در این زمینه اعمال می‌شود. خوشبختانه وضعیت ورزش از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رو به توسعه و پیشرفته است و تغییر شرایط را دولت به مصلحت نمی‌داند؛ اما در هر حال اگر بنا شد که در مجموع این وزارتخانه شکل گیرد ان‌شاءالله دولت کاری می‌کند که سطح کار تنزل پیدا نکند و ان‌شاءالله بتوانیم در ورزش گام‌های موثری برداریم.

وی در مورد ادغام دیگر وزارتخانه‌ها از جمله ادغام وزارتخانه راه و مسکن نیز گفت: به صورت کلی مجلس به دولت ماموریت داده که تعداد وزارتخانه‌ها را به 17 عدد برساند و من تا آن‌جا که اطلاع دارم، امیدوارم که کار ادغام در مورد وزارتخانه‌های مختلف به زودی شروع شود؛ اما همه وزارتخانه‌هایی که مشمول این موضوع می‌شوند، شاید در یک روز و یک هفته ادغام‌شان انجام نشود، چون این کار مقدماتی می‌خواهد و باید در مورد آن‌ها کار انجام شود.

مشایی ادامه داد: انتظار داریم که این امر امسال انجام شود، البته در این مورد آقای رییس‌جمهور تشخیص می‌دهند و دولت نیز باید تصویب کند.


 
خبر زیر برگرفته از سایت " ندای سبز آزادی است "
برای مشاهده لینک اصلی " اینجا " کلیک کنید
Picture


در 25 بهمن، نیروی انتظامی مرعوب بزرگی جمعیت شد اعتراف ذوالنور به ناتوانی جریان اقتدارگرا از سازماندهی جمعیت هوادار

یک چهره تندرو نظامی- روحانی با اعتراف به اینکه جنبش سبز با همه سرکوب‌های انجام شده، در صورتی که اجازه تجمعی داده شود، هنوز هم قدرت سازماندهی جمعیت را دارد، از ناتوانی جریان اقتدارگرا در گردآوری جمعیت برای مراسم‌ها و تجمعات تشریفاتی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش کلمه، مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، هفته گذشته در یک محفل خصوصی که تعدادی از طلاب حوزه علمیه قم و روحانیون مورد وثوق وی در آن حضور داشتند، به تشریح دیدگاه های خود درباره مسایل روز پرداخت و در پاسخ به سوالی درباره علت دستگیری و ضرب و شتم حجت‌الاسلام نوراللهیان، از اعضای سابق بیت رهبری و مسئول سابق حوزه های علمیه خارج از کشور، در مراسم تشییع جنازه پدر مهندس موسوی گفت: آقای نوراللهیان که شما می شناسید، خیلی تغییر کرده است. او یکی از مصادیق خواص بی بصیرت است که در سالهای اخیر رفته رفته از آقا فاصله گرفته است و متاسفانه هنگام دستگیری هم شدیدا علیه آقا در حال شعار دادن بوده و به ایشان هتاکی کرده است. لذا دوستان مجبور به دستگیری او شده اند.

حجت‌الاسلام نوراللهیان که ذوالنور به بازداشت او اشاره کرده و به دروغ اتهام هتاکی را به او نسبت داده، از اعضای خانواده شهدا و نیز از روحانیون فعال در ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در انتخابات دهم ریاست جمهوری است که روز یازدهم فروردین‌ماه امسال در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی، پس از ضرب و شتم شدید، دستگیر شد و برای چند روز در زندان اوین بازداشت بود. او که برادر دو شهید است، سابقه حضور در جبهه‌های دفاع مقدس، معاونت وزارت اطلاعات و نیز فعالیت در بیت رهبری تا پیش از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری را در کارنامه خود دارد و جالب است که این شخصیت مورد احترام اصولگرایان و اصلاح طلبان، اکنون از سوی یک چهره تندرو، به عنوان خواص بی بصیرت متهم می‌شود.

ذوالنور درباره علت ممانعت از برگزاری آرام و مسالمت آمیز مراسم تشییع جنازه مرحوم میر اسماعیل موسوی نیز گفت: راستش را بخواهید ما نمی توانیم اجازه هیچ گونه تجمع و راهپیمایی را به اینها بدهیم. چون به محض اینکه فرصتی پیدا می کنند، جمعیت انبوهی را جمع می کنند. نمونه آن همین ۲۵ بهمن بود که پرسنل نیروی انتظامی در همان اوایل کار مرعوب بزرگی جمعیت شدند و اگر بچه های سپاه و بسیج به موقع عمل نمی کردند، معلوم نبود چه اتفاقی بیفتد.

این روحانی شاغل در نیروهای نظامی افزود: ما با همه امکاناتی که در اختیار دوستان می گذاریم، اما هنوز نمی توانند جمعیت مناسبی را برای سفرهای رهبری به صحنه بیاورند؛ نمونه آن در همین سفر اخیر به قم بود، به گونه ای که جمعیت برخی جلسات تکراری شد.

ذالنور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گلایه به حضار گفت: در جلسات و تجمعات حتی همان افراد ثابت و همیشگی هم دیگر به طور مرتب شرکت نمی کنند.

وی با اشاره به تعداد کم شرکت کنندگان در نماز جمعه قم گفت: اگر نماز جمعه قم در حرم حضرت معصومه برگزار نشود که همواره زوار شهرستانی در حرم حضور دارند، شاید جمعیت آن کمتر از نصف میزان جمعیت فعلی باشد.

این روحانی تندرو به جای اینکه به آسیب شناسی علت حضور نیافتن مردم در نمازجمعه بپردازد، در ادامه اظهار داشت: در گذشته بسیاری از فضلا و مدرسین حوزه در نماز شرکت می کردند و تلویزیون تصویر آن ها را نشان می داد، اما الان با وجود توصیه هایی که به آن ها شده است، باز حضور معنی داری ندارند. البته ممکن است این عدم حضور ناشی از نوعی تنبلی و کاهلی باشد!

وی در ادامه با انتقاد شدید از عدم تحرک و انفعال نیرو های به زعم وی هوادار نظام گفت: با وجود حمایت ها و پشتیبانی های گسترده و مختلفی که صورت گرفته، هنوز دوستان ما نتوانسته اند فضای اینترنت را تحت تاثیر حضور خود قرار دهند و متاسفانه به گفته ایشان جریان فتنه حضور پر رنگ و قوی دارد. البته بسیج و سپاه کارهایی را در خصوص تسخیر فضای مجازی در دستور کار خود دارد.

این روحانی حامی دولت به تجربه نیروهای سرکوبگر در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: در اوایل کار، بخشی از نیروها دچار رعب و وحشت شده بودند و برخی ناهماهنگی هایی هم وجود داشت؛ اما به تدریج با تدبیر مقام رهبری و هماهنگی های صورت گرفته، بحران مهار شد و اخیرا نیز با تدبیر ایشان موسوی و کروبی به حصر کشیده شدند و مدیریت فتنه به خارج از کشور منتقل شد، که در خارج هم به دلیل اختلافات گسترده بین خودشان و عدم ارتباط با داخل کشور، دیگر توان چندانی در هدایت جریان فتنه ندارند.

پیش از این هم علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه، در همایش بصیرت افزایی، بهداشت و سلامت خانواده های سپاهیان و بسیجیان در مشهد، گفته بود: امروز فضا برای برخورد با سران فتنه فراهم نیست؛ مشکل عمده در این راه برخورد و حمایت افرادی است که پس از برخورد مانند مجمع مدرسین قم و دیگران بیانیه می‌دهند؛ برخورد با سران فتنه باید هوشمندانه باشد؛ چراکه نباید مشکل را چند برابر کنیم و باید به فضای جامعه هم توجه کنیم.


 
مطلب زیر برگرفته از وب سایت  "دولت یار" میباشد برای مشاهده لینک اصلی " اینجا" کلیک کنید ( لازم به ذکر است سایت فوق دارای ویروس و یا تروجان میباشد از انتی ویروس  و انتی تروجان استفاده کنید

درجه اصولگرایی تان را با فحش و تهمت به مشایی بالا و بالاتر ببرید!

این روزها همان اصولگرایانی که خواستار برخورد اخلاقی و مدارا گونه با فتنه گرانی بودند که به جان و ناموس مردم رحم نمی کردند، درمقابل رئیس دفتر رئیس جمهور، هرچه اخلاق اسلامی و انسانی است زیر پا گذاشته و ثابت کرده اند که خود بیشتر به تقوایی که همگان را به آن دعوت می کنند نیاز دارند ...


تقریباًً اتفاقی نیست که در دولت احمدی نژاد رخ دهد و ایشان ردپایی از مشایی را در آن نیابند و این توطئه را به شرح و تفصیل در سایتهای زنجیره ای خویش بازگونکنند وکسی نیست از این مدعیان بی اصول بپرسد اگر مشایی آنچنان قدرتی دارد که چرخ این دولت کارآمد و خدمت گذار را می چرخاند پس باید به او تبریک گفت و برای شما طلب اکسیر دفع حسد کرد!

البته پیدا کردن دلیل ناراحتی شما از برخی اطرافیان رئیس جمهور چندان دشوار نیست... شما تصور می کنید که بی توجهی ودوری احمدی نژاد از شما به خاطر وجود امثال مشایی و رحیمی و بقایی است و با جدا کردن آنان از احمدی نژاد، می توانید آب رفته را به جوی بازگردانید در صورتیکه سخت در اشتباهید و ما برای نشان دادن این راه خطا فقط می توانیم پیشنهاد کنیم که یکبار دیگر مرام احمدی نژاد را صادقانه مرور کنید تا دریابید احمدی نژادی که از ناکارآمدی برادر خود نیز چشم پوشی نمی کند نمی تواند چشم بر ناکارآمدی کسانی که پشت عنوان احزاب ایثارگر و عدالت طلب پنهان شده اند ببندد وبه دفاع برخی خواص زیاده خواه ونق زن دلخوش کند ......


امروز شما کینه این رفتار حق طلبانه را هنوز در دل دارید و چون در عرصه اجرا با دولتی کارآمد و شجاع روبرو هستید که مستظهر به پشتیبانی ولایت و رهبری است پشت دغدغه های دینی و فرهنگی پنهان شده اید تا بتوانید با سرخورده کردن احمدی نژادی ها به اهداف خود برسید .اما مطمئن باشید که شما هم به همان راهی می روید که سران فتنه و اقمارآنان رفتند و از ملت سیلی خوردند که چراغی که ایزد برفروزد ....هرآنکس پف کند ریشش بسوزد
 
خبر زیر برگرفته از وب سایت کلمه میباشد
برای مشاهده اصل لینک اینجا کلیک کنید

 
خبر زیز برگرفته از سایت ندای آزادی است
برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید


سیدمحمد خاتمی، رییس‌جمهور سابق ایران، چهارشنبه شب به تماشای نمایش «درس» به کارگردانی
«داریوش مهرجویی» نشست.به گزارش آفتاب، در این حضور که به شکل سرزده و با همراهی چهره‌هایی همچون: احمد مسجد جامعی ( وزیر ارشاد دوره اصلاحات و نماینده مردم تهران در شورای شهر)، فریدون عمو‌زاده خلیلی(روزنامه‌نگار و نویسنده)، بهاره رهنما (بازیگر)، پیمان قاسم‌خانی (فیلم‌نامه نویس) و جمعی دیگر از هنرمندان صورت گرفت، خاتمی در کنار «مجید جوزانی» مدیر خانه هنرمندان به تماشای نمایش نشست.

حضور خاتمی در این نمایش با استقبال فراوان تماشاگران مواجه شد، به گونه‌ای که با وجود پُر شدن، بخش زیادی از تماشاگران به صورت نشسته بر کف زمین و ایستاده به تماشای نمایش نشستند و رییس‌جمهور پیشین ایران را به شدت تشویق کردند و این تشویق طولانی سبب شد اجرای نمایش با تاخیر آغاز شود.

در پایان نیز داریوش مهرجویی نمایش خود را به «سیدمحمد خاتمی» تقدیم کرد.

در پایان نمایش سید محمد خاتمی به جمع هنرمندان رفت و از آنها تشکر کرد. او در سخنانی ضمن تقدیر از مهرجویی خطاب به کارگردان درس گفت: «آقای مهرجویی! حضور شما برای عرصه فرهنگ و هنر بسیار مغتم است و من بسیار از شما تشکر می‌کنم که همچنان در صحنه حضور دارید و مشغول به کار هستید. آنچه که در مورد شما بسیار مهم است، پایداری حضور شما در عرصه فرهنگ و هنر است. اینکه در طول گذشت این همه سال ماندید و از ایران نرفتید و علیرغم همه ناملایمات ماندید و کار کردید و پای اعتقادات خود ایستادید بسیار ارزشمند است.»

تنها دو شب دیگر به پایان اجرای نمایش مهرجویی باقی مانده و هنوز مشخص نیست که آیا اجرای این نمایش تمدید خواهد شد یا خیر؟ این نمایش پُرفروش‌ترین نمایش زمستان و بهار امسال بوده و با وجود تقاضای مجید جوزانی مدیرخانه هنرمندان، داریوش مهرجویی کارگردان و رضا درمیشیان مدیر این نمایش هنوز با تمدید آن موافقت نشده است.

 
خبر زیر برگرفته از سایت ندای آزادی می باشد
برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید 
Picture

 بعد از اکران پرجنجال فیلم سینمایی اخراجی‌ها3، دولت کودتا خود را برای جنجال‌سازی دیگری که با اکران فیلم سخیف «پایان‌نامه» روی خواهد داد، آماده می‌کند.


«پایان‌نامه» فیلم مشترک وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات است که اهالی سینما به ساخت آن اعتراض کردند.

تقریبن تمامی نویسندگان، منتقدان و کارشناسان سینما  فیلم «پایان‌نامه» را بدترین فیلمی می‌دانند که در سال 89 ساخته شده است. این فیلم به کارگردانی حامد کلاهداری و تهیه‌کنندگی روح‌الله شمقدری و با بازی لیلا اوتادی در نقش ندا آقاسلطان است که به حوادث پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ و قتل ندا آقاسلطان می‌پردازد.

پس از انتشار خبر بازی اوتادی در این فیلم، اعتراض مخالفان در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی آغاز شد. صفحه مخالفان لیلا اوتادی در شبکه اجتماعی فیس بوک تنها در کمتر از هفت ساعت به سه هزار عضو رسید.
اما نمایش فیلم سینمایی پایان‌نامه که در واقع نخستین فیلم سینمای ایران درباره رویدادهای پس از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به شمار می‌آید، در جشنواره فجر با هو کردن و سوت زدن تماشاگران مواجه شد.

روح‌الله شمقدری، تهیه‌كننده فیلم در نشست نقد و بررسی این فیلم در واکنش به اعتراض تماشاگران گفت: "مشكل پایان‌نامه این است كه حرف سیاسی می‌زند و این حرف را بعضی از دوستان نمی‌پسندند."
اما فیلم پایان‌نامه فقط اعتراض سینماگران مستقل را در پی نداشت. در حالی که در طول برگزاری جشنواره فیلم فجر، بحث‌های مختلفی در دفاع و یا انتقاد از فیلم پایان‌نامه صورت گرفته بود به تازگی تعدادی از نویسندگان سینمایی رسانه‌های اصولگرا نیز از ضعف‌های فیلم پایان‌نامه انتقاد کرده‌اند.
همچنین در دو نظرسنجی که سایت‌های خبر آنلاین و سینمانگار از منتقدان سینما درباره فیلم‌های جشنواره فیلم فجر انجام داده‌اند فیلم پایان نامه به عنوان بدترین فیلم جشنواره از نظر آنان شناخته شده است .
حالا با نزدیک شدن به اکران این فیلم، دولت کودتا در هراس است که چگونه با اعتراضات مقابله کند.
حذف برخی از صحنه‌ها برای اکران عمومی

حامد كلاهداري به خبرگزاری فارس گفته است: نسخه جديد «پايان‌نامه» براي اكران عمومي در گروه سينمايي استقلال آماده مي‌شود.

وي در ادامه افزود: نسخه جديد اين فيلم در مقايسه با نسخه نمايش داده شده در جشنواره فيلم فجر، تغيير پيدا كرده و در حدود 10 دقيقه كوتاه‌تر شده است.
كارگردان فيلم «شكلات داغ» در پاسخ به اين سوال كه پيش‌بيني اش از اكران عمومي فيلم چيست؟، گفت: اكران معقول و خوبي را از «پايان‌نامه» پيش‌بيني مي‌كنم.
سجادپور: معترضان به «پایان‌نامه» فقط 30 یا 40 نفر بودند

همچنین مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی با ابراز خشنودی از روند اکران فیلم‌ها در سال 90 تاکید کرد هیچ نگرانی از وضعیت اکران «پایان‌نامه» ندارد.
علیرضا سجادپور در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین، در پاسخ به این پرسش که بعد از مسائل رخ داده در جریان نمایش «پایان‌نامه» ساخته حامد کلاهداری در جشنواره فجر نگرانی از اکران عمومی آن در نوبت دوم اکران نوروزی ندارد، گفت: «آن واکنش‌ها یک برنامه از پیش تعیین‌شده از سوی 30 یا 40 نفر بود که پیش از شروع نمایش فیلم آغاز شده بود.»

او ادامه داد: «این فیلم در نمایش‌های مردمی با استقبال خوبی روبرو شد و اگر اعتراضی نسبت به آن در جشنواره نشان داده شد همه از سوی گروه اندکی بود که این برنامه را از قبل طراحی کرده بودند.»
نگرانی از نمایش عمومی فیلم «پایان نامه»
به نظر می‌رسد دولت هنوز از کلاف اعتراض‌ها به فیلم ضعیف اخراجی‌ها 3 رها نشده وارد مرحله‌ی جدیدی از اعتراض‌ها می‌شود.
این دو فیلم به خوبی سلیقه مدیریت سینمای ایران را درباره فیلم‌سازی نشان می‌دهد؛ مدیریتی که بیش از آن که دغدغه هنری داشته باشد دلمشغول تمایلات سیاسی خویش است.