اهالی کوی خدا


 
خبر زیر برگرفته از وب سایت جرس میباشد
برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید
Picture
آیت الله امجد می گوید "شما عدالت را در جامعه برقرار كن من توان این كار را دارم كه كاری كنم یك تار موی هیچ زنی در مملكت بیرون نباشد. عدالت كو؟ اول شما عدالت را برقرار كن. امروز ما فقط می توانیم توی سر مظلوم بزنیم، اگر این كار در مملكت نباشد، خیلی كارها می توان كرد."


به گزارش سایت این روحانیِ مستقل، وی طی سخنانی در یکی از مساجد شرق تهران، خاطرنشان کرد "چهار دسته اند که اگر خوب باشند، همه خوبند. اگه فاسد شوند، همه فاسدند اول: علما ، دوم: حكام، سوم : تجار و چهارم: عبّاد و زهّاد."


وی همچنین توصیه کرد "نگویید نصیحت خوب نیست؛ نصیحت كنید. ممكن است بیست سال دیگر آن فرد بفهمد و اثر بگذارد و ممكن است الان نفهمد ولی بیست سال دیگر بفهمد ."امجد با توجه به بهره برداری های حکومتی که از اماکن مذهبی شده گفت "آن وقت ها جمكران رفته بودیم معنویت داشت، این اواخر جمكران رفتیم، چند هزار نفر آدم بود، ولی یك ذره بوی معنویت از آن جمع نمی آمد."وی تاکید کرد "مرز و اساس اسلام اخلاق است « بعثت لاتمّم مكارم الاخلاق» اگر اخلاق نباشد، فقه عبادت نیست. و الّا ظواهر فراوان است."این روحانی غیرحکومتی افزود "اگر من گناه كنم ملائكه اذیت می شوند امام زمان خجالت می كشد.تا نفسانیت هست، فرد نمی تواند اسلام حقیقی داشته باشد. نمی تواند به حقیقت بگوید یاعلی ، یاحسین. "وی همچنین خاطرنشان و تاکید کرد "جامعیّت و مدیریت آقای (شهید) بهشتی را هیچ كس نداشت ."امجد در ادامه گفت "من معتقدم باید یك توفیق عمومی شود و الّا خطرات بزرگی ما را تهدید می كند من خیلی نگران و مضطرّم .من خودم از همه بدتر هستم. ولی این بلایی كه بعضی از این خدانشناس ها بر سر این مردم می آورند من تحمّل نمی كنم."


 
وی خطاب به حکومت گفت "شما عدالت را در جامعه برقرار كن من توان این كار را دارم كه كاری كنم یك تار موی هیچ زنی در مملكت بیرون نباشد. عدالت كو؟ اول شما عدالت را برقرار كن. امروز ما فقط می توانیم توی سر مظلوم بزنیم، اگر این كار در مملكت نباشد، خیلی كارها می توان كرد."
وی همچنین افزود "مردم بیم جان و غم نان است اگر كسی بداند اینها دست خداست، مشكلات حل می شود."


امجد در گوشه ای دیگر از سخنانش در مسجد کوچه طحانیِ شرق تهران گفت "بعضی ها با دروغ منبرشان گرفته است ، من یك كتابهایی می دانم و بلدم كه شماها نمی دانید. اگر مطالب آنها را بیایم و در منبر بگویم، مثل مور و ملخ در خیابان و اطراف، آدم می آید پای منبرم... مشكل ما خودخواهی است. همین خودخواهی است كه عاشورا را درست كرد همه این فسادها از خودخواهی است... عمامه وقتی عمامه است كه شمشیر حق باشد."این روحانیِ غیرحکومتی، در انتها تاکید کرد "من نه به شخصی وابسته ام و نه به گروهی ، من آزادم. بزرگترین ظلم به جامعه ، خالی كردن آن از محتوا می باشد."


 


Comments
Leave a Reply